Zdrowe dzieci gejów

‹ powrót

Zdrowe dzieci gejów

Sensacja! Dzieci adoptowane przez homoseksualne pary są statystycznie zdrowsze i szczęśliwsze niż te wychowywane w przeciętnej standardowej rodzinie. Tak przynajmniej przekonują lekarze. Dowodem na to twierdzenie mają być wyniki badań, które przeprowadziła Amerykańska Akademia Pediatryczna. Lekarze z AAP i naukowcy z uniwersytetu w Melbourne podjęli się nie lada wyzwania.

Zwrócono się do różnych instytucji zajmujących się ochroną zdrowia dzieci z prośbą o udostępnienie medycznych danych na temat wyselekcjonowanych osób. Wybrano grupę ponad 500 dzieci (w wieku od 5 do 17 lat), wychowywanych w zróżnicowanych środowiskach. Skonfrontowano to z danymi pochodzącymi od 315 rodziców, będących w związkach homoseksualnych. Innymi słowy porównano dobrostan psychiczny i fizyczny dzieci, które wychowywane były przez rodziców homo- i heteroseksualnych. Wnioski? Zaskakujące! Ogólny stan zdrowia dzieci par homoseksualnych jest lepszy. Ale nie tylko te statystyki wypadają lepiej u dzieci gejów.

Przebadano również "spójność rodziny" i okazało się, że w rodzinach par heteroseksualnych, współczynnik zdolności do wypracowywania kompromisów jest znacznie niższy. Rodzice homoseksualni są lepiej przygotowani do radzenia sobie emocjonalnie z przeciwnościami losu.

mp, www.nydailynews.com